Igor Sööt: naudime suve prantsuse veinidega. Neljas osa – “Veinide serveerimine”

Kuidagi ei saa jätta puudutamata ka veini serveerimist. Reegel on lihtne – vein peaks olema serveeritud õigel temperatuuril ja õigesse pokaali. Iga vähegi kvaliteetse veini valmimise taga on marjakasvataja ja veinimeistri ränk töö ja ilmselgelt soovivad need inimesed sellega, mida nad pudelisse villivad oma tarbijale midagi öelda. Austagem neid ja ärgem rikkugem selle sõnumi sisu!

Pokaalid

Iga vein peaks olema serveeritud klaasist pokaali. Kui on tegemist suurema vabaõhuüritusega või piknikuga võib olla tehniliselt keeruline soetada kõigile külalistele korralik klaaspokaal või on nende transportimine tülikas. Tavaliselt läheb siis käiku mugavalt odav plasttopsik. Ilmselgelt on tegemist ülimalt väära lähenemisega, sest õhukese plasttopsiku kuju laseb kiirelt ära auruda veini aroomidel ja käesoojus muudab kiirelt veini temperatuuri. Peoperemees saab sel juhul kriitikat, et pakutav vein oli kehva.

Oleks tore, kui saaksite siis selle õnnetu plast- või kartongtopsiku asemel osta plastikust piknikupokaalid, mis pole küll ideaalsed, kuid siiski märgatavalt paremat tulemust garanteerivad, kui topsik.

Igor Sööt

Igor Sööt on VinsDeFrance peasommeljee ja lektor Eesti Sommeljeede Erakoolis. Loe artikleid (42)