Igor Sööt: naudime suve prantsuse veinidega. Esimene osa – “Isutekitajad”

Paar päeva tagasi teatas ilmapoiss teatas uhkelt märgilistest sündmustest: „Täna tõusis õhutemperatuur Valgas 22 kraadini ja vesi Anne kanalis oli 19 kraadi soe!“ On pisut üle juulikuu keskpaiga, kalendrisuvi on juba kuu aega vana ja mulle hakkas juba kangastuma nägemus, et sügis jõuab tänavu enne kätte, kui kevad lõpeb.

Unistagem siis, et nüüd algabki see päris lapsepõlve suvi, kus päike paistab, õhk on soe ja kenad bikiinides pahkluuni Pirita rannavees seisvad ja värisevad neiud ei pea riputama Facebook’i seinale kangelaslikkusest õhkuvaid pilte allkirjaga: „Näe, sain ka sel suvel varbad likku!“. Unistagem, et ei pea oma suvepuhkuse ajal minema sooja ja päikest otsima Vahemere äärde või veelgi kaugemate merede äärde, vaid me kõik saame nautida seda ka igal suvepäeval siinsamas kodus. Usun, et meis kõigis on viksi ja viisaka tõsise näoga töörügaja esinduskuvandi taga rohkemal või vähemal määral peidus üks mõnusalt laisk hedonismi kalduv elunautleja. Ja mis elu nautimine see olgu ilma päikese, sooja mere, hõrgu toidu ja kena veinita…või siis, noh, vähemalt peaksid kaks viimast elementi kindlasti saadaval olema.

Milline on “õige” suvevein?

Aegade jooksul on küllalt palju avaldatud artikleid nn „suveveinidest“. Mulle isiklikult on selline määratlus alati kõlanud klišeelikuna ja oma sisult pigem ajuvabana. Samamoodi nagu pole olemas tõupuhtaid suvetoite, ei ole minu jaoks olemas ka suveveine. Jah, loomulikult, meie toidulaual ja ka restoranimenüüdes valitsevad sesoonsed trendid, mis tulenevad peamiselt kättesaadava tooraine olemusest. Täiesti mõistetav on ka see, et suveajal on toidulaual kergemad ja värskemad road, talvisel perioodil seevastu jõulisemad ja kaloririkkamad palad. Vastavalt sellele valime toidu kõrvale ka veinid – suvel värskemad ja kergemad, talvel jõulisemad ja alkohoolsemad.

Igor Sööt

Igor Sööt on VinsDeFrance peasommeljee ja lektor Eesti Sommeljeede Erakoolis. Loe artikleid (41)