Tanel Veenre: panin Edasit kohe tähele, sest see pakkus sisu ilma tabloidse intriigita. “Edasi on ka minu mõte”

Juulist detsembrini ilmub Edasi veergudel meie kirjastuse 5. sünnipäeva puhul lühiintervjuude sari “Edasi on ka minu mõte”, kus uurime oma kaasautoritelt, lugejatelt, toetajatelt ja sõpradelt, mida nad Edasi juures väärtustavad. Tanel Veenre on ehtekunstnik ja Edasi lugeja.

Mis on sinu esimene mälestus Edasiga seoses ja kuidas vaatad meie toimetamiste peale täna? Mis on muutunud?

Olles meediaga ühes rütmis hinganud ka loojana (töötasin ju pikalt Ekspressis ja EPL-is, tegin aastaid oma ajakirja jne), panin Edasit muidugi kohe tähele. Tundus vajalik, pakkuda sisu ja mõtet ilma tabloidse intriigita.

Kantar Emori uuringust “Meediabrändid 2020” selgub, et lugejate meelest on Edasi tugevuseks eristumine peavoolust ja teistest väljaannetest. Kas sa oled selle järeldusega päri ja kui, siis kuidas sina seda tõlgendad, milles see eristumine seisneb/väljendub ja mis rolli sa Edasil Eesti ajakirjandusmaastikul näed?

Nõustun muidugi eristumisega, tundub rahulik ja tasakaalukas vaade elule.

Edasi üks lubadusi lugejatele on teha ajakirja, mille artikleid on ka hiljem kasulik ja põnev lugeda. Soovita palun 3 lugu, mida võiks uuesti üle lugeda ja miks.

Meenuvad Tõnu Õnnepalu, Annika Laatsi ja Ilmar Raagi mõtisklused. Inimeseks olemine teemana; isiklik plaan, millel peegeldub üldine.

Mida võiks ajakirjandus ehtekunstnikelt õppida, mis oleks parema ajakirjanduse tegemisel abiks?

Aeglust ja kannatlikkust. Detailitundlikkust.

Mida ma ei küsinud, aga millele sa oleksid tahtnud vastata? 

Igasugustele formaalsetele küsimustele pigem jätaksin vastamata. Püüan üha enam suunata oma mõttejõudu asjadesse, mis mõjutavad otseselt. Minu kiisu haigus, laste pööraselt kiire areng, kaubamärgi kasvamine kasvamine, firma strateegiad, sotsiaalmeedia tõmblused, sõbrad ja pere…

Kui soovitada midagi, siis Julia Maria Künnapi ehtenäitus HOP galeriis – haruldane täpsus ja fookus. Oskus hoida pliiatsid teravana. Ja kes pole veel näinud Netflixist kaheksajala-dokki, siis see on raputav oma lihtsuses. Inimene ja loodus. Ning ootan põnevusega Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi peagi avatavat näitust toorelt pöörasest 2000ndate moest, hästi põnev, kuidas minu ja sõprade isiklik ajalugu on paigutatud kaasaja peeglisse.

***

3 võimalust luua uut väärtust ja aidata saada Edasil tugevamaks

Hea lugeja! Kutsume Sind hakkama tellijaks. Püsitellijana aitad luua ajakirja, mis on Eestis puudu, ning teed palju head isegi siis, kui Sa ise ei jõua iga päev lugeda. Rahulik ja inspireeriv keskkond ei teki iseenesest ning see vajab püsivat hoolt. Võid mõelda ka nii, et Edasi on osa Sinu heategevuskäitumisest parema keskkonna ja ajakirjanduse nimel.

Hea asutaja, ettevõtte juht, turundusjuht! Turunduskoostöö suurtest meediamajadest sõltumatu, väikese, aga visa kirjastusega võib olla osa Sinu ettevõtte, tööandja brändi arendamisest ning tugev sõnum ka tarbijatele, mille eest Sinu ettevõte seisab ja millele kaasa soovib aidata. Edasi hoiak on ettevõtlik ja eluterve, meie lugejatele läheb korda hooliv ja jätkusuutlik Eesti. Võta ühendust ning leiame sobiva koostöövormi. 

Hea filantroop! Edasi eesmärk on teha Eesti parimat kvaliteetajakirja. Pühendume ise 100%, aga vajame ajakirja elujõuliseks muutmisel veel natuke abi. Kui Sulle on oluline valikukriteerium see, et toetatav algatus looks uut väärtust kogu ühiskonnale ja oleks tore, kui saaksid selle mõju ka ise igapäevaselt hinnata, siis ajakiri Edasi on suurepärane võimalus. Anna meile hoogu ja aita saada tugevamaks (rekvisiidid leiab siit). Iga toetaja panus läheb sisuloome kvaliteedi parandamiseks. Kui vajad otsustamiseks lisainfot, siis võta palun ühendust: janeck.uibo@edasi.org.

Edasi kohta saab rohkem lugeda siit ja siit (PDF).

***

“Edasi on ka minu mõte” on ajakirja Edasi 5. sünnipäeva puhul ilmuv lühiintervjuude sari, kus uurime oma kaasautoritelt, lugejatelt, toetajatelt ja sõpradelt, mida nad Edasi juures väärtustavad. Edasi sünnipäev on 21. septembril.

Janeck Uibo

Janeck Uibo on Edasi.org asutaja ja peatoimetaja. Loe artikleid (267)