Valner Valme plaadisoovitused: suvi 2021 – hüvasti, raskus!

Foto: Shutterstock

Ma ei tea, kuidas teil. Mul on nii, et juba mais lendavad raskemad asjad, nagu Black Sabbathid ja isegi The Cure, isegi Flaming Lips, ja üldse vist rock, samuti tumedam, tõsisem eksperimentaal ja elektroonika, ka liiga viguriga kunstpop, puha lendab jah kuulamisriiulitest ära, võtan tooli ja panen kõrgele, või teise tuppa, ka virtuaalriiulitel juhtub piltlikult sama.

Järgnevalt kerge minekuga, meeleolukat, sumedat, põnevat muusikat suveöödesse ja -hommikutesse. Päeval tuleb niikuinii surnud punkt, kui ei taha midagi kuulata. Või ma ei tea, kuidas teil.

Goldie – “Timeless 25” (London)

Okei, okei. See ei vaja tegelikult tutvustamist. Maailma üks parimaid albumeid üldse, ei pea isegi kitsendama kuhugi parima trummibassi või parima elektroonikaalbumi kategooriasse. Tuli nüüd uuesti välja, veerandsada (tegelikult 26) aastat möödas, see on endiselt ulme, keegi pole suutnud järele teha. Pole eriti kuulnud, et Goldie “Timelessiga” midagi võrreldakse, ja kui võrreldakse, siis enamasti ebaadekvaatselt. 25 aasta ekstraväljaanne sisaldab ka omal ajal välja jäänud palu, millest enamik pole põrmugi nõrgemad põhialbumile jõudnuist. Nii CD- kui vinüüliversioonis kolm ketast, vinüülikomplekt on lihtsalt neli korda kallim.

Valner Valme

Valner Valme on Edasi kultuuritoimetaja ja Raadio 2 "Lifti" ning Vikerraadio kirjandussaate juht. Loe artikleid (166)