Valner Valme plaadisoovitused: oo mai gaad

Ouu "Saint Frotee" on osavalt välja timmitud helipildiga album, meisterlikult läbi mängitud.

Käes on mai, vaatamata kõigele olnule on õhus uut energiat. Tasapisi miskit avaneb. Energiat saab ka muusikast. Esialgu ainult plaadi pealt, mitte veel kontserdilt. Olgu plaat füüsiline või virtuaalne, muusikast leiab ka rahu, lõõgastust ja rõõmu, võib-olla isegi jumalikku puudet.

“Chill Pill II” (Public Possession)

Mõnikord on parim muusika see, mida unustad end kuulavat. Ei saa aru, mis mängib. Aga mingi hetke pärast justkui ärgates tajud, et reaalsus on muutunud või vähemalt oli seda hetk tagasi. Mis toimus? Tahaks sinna hetke tagasi. Meditatiivset muusikat on igasugust, enamus sellest õõnes tinin, mis pigem sobib kaubakeskusse või heal juhul veekeskuse aurusauna, aga me tahaks ju ülendust järgmisele astmele, mitte segamatut sulinat.

Kogumik “Chill Pill II” ei ilmunud tegelikult täna ega eile, vaid üleeile, täpsemalt eelmise aasta augustis, aga vahel on nii, et mingi plaat või saund leiab oma koha ja õige hetke siis, kui ise tahab. Maailma muusikaelus on hoogsalt levimas uut ambienti, värsket chill out’i, tiibu on tõstmas balearica kahekümne seitsmes laine ja isegi ambient americana. Inimesed vajavad pelgupaika selle jama eest, mis õhus ja otsaga ka ajus. Müncheni plaadifirma Public Possession pakub nõtkeid elektroonilisi ja elektroakustilisi saunde, kus paarikümne aasta taguse downtempo vaim on põimitud moodsa elektroonilise disainiga ja kus ükski heli pole liigne. Kohtuvad ambient house, uuekooli new age, kosmiline salongijazz ja leftfield-pop. Artistidest DJ CITY, Popp, JD Twitch, Bell Towers, Young Marco jt. Nad usaldavad kuulajat, usaldus on vastastikune.

Valner Valme

Valner Valme on Edasi kultuuritoimetaja ja Raadio 2 "Lifti" ning Vikerraadio kirjandussaate juht. Loe artikleid (195)