Eia Uus: tavaline elu

21. märtsi jäädvustus. Foto: Eia Uus.

Lugesin hiljuti, et bipolaarne häire on aina sagenev diagnoos – selle all kannatajad on kordamööda kas depressioonis või vastupidi, enesetunde teises äärmuses, maanias. Aga bipolaarsus ei ole ainult meeleolu küsimus (ääretult kurb või ääretult rõõmus), vaid väljendub kõiges – tegevustes, suhtluses, energiatasemes, isegi seksuaalsuses ja rahakulutamises. Hakkasin mõtlema – kas enamik meist ei elagi aina rohkem äärmuste vahel pendeldades?

Artikkel on esmalt ilmunud Edasi paberajakirja talvenumbris, mis on saadaval suuremates lehekioskites. Kõiki seniseid pabernumbreid saab osta ka digiajakirjana.

Kui tööl on keeruline periood, teeme ületunde ja jätame muu unarusse; pärast vajame aega, mil lösutada ja võib-olla Netflix tühjaks vaadata. Mõni sööb mõnuga kõike, mis ette juhtub, ja teeb siis vahele detox’i-nädalaid – või vastupidi, on nädala sees tervisehull ja siis nädalavahetusel on üks “patupäev”, mil võib endale lubada kõike. Karske jaanuar või “septembris ei joo” ja siis läbu nii enne kui pärast. Ja ka hoolikas säästmine ja kõikelubav lustireis või šoping.

Eia Uus

Eia Uus on kirjanik ja ajakirjanik. Ta on avaldanud viis romaani, reisikirju, jutte, luuletusi ja viimati raamatu "Kirjad Buenos Airesest". Ta on elanud Tais, Kanadas, Prantsusmaal, Hiinas ja Argentinas. Loe artikleid (22)