Algis Liblik: vähene tunnustamine on tõsine juhtimisviga

Töötajate kiitmine hea töö eest saadab väga tugeva sõnumi nii tunnustuse saajale kui tema meeskonnale.

Kui soovid, et Sinu ettevõte või osakond toimiks efektiivselt ja jätkusuutlikult, on oluline inimesi nende hea töö eest kiita. Seda peaksid tegema Sina juhina kui ka Sinu alluvad, kes teineteist tunnustades saaksid kogu meeskonna motivatsiooni tõsta.

Tunnustamine on iga inimese jaoks väga oluline. Kui töötaja saab tunnustust tehtud töö eest, annab see talle märku, et tema töö ja panus ettevõtte edusse on olulised ning seda väärtustatakse. Kui tehtud tööd hinnatakse, tõuseb seeläbi töötajate rahulolu ja produktiivsus ning nad on motiveeritud oma tööd ka edaspidi hästi tegema.

Tunnustamist saab jagada nii individuaalselt kui kogu meeskonnale. Mõlemal juhul on see oluline ja vajalik, sest inimesed tahavad tunda, et nad on midagi saavutanud ning seda märgatakse. Vahel piisab ka lihtsast õlale patsutusest, et teist inimest paremini tundma panna.

Algis Liblik

Algis Liblik on endine TV3 müügidirektor. Pärast meediavaldkonnast lahkumist 2015. aastal töötas ta tudengitele majutust pakkuva kinnisvaraettevõtte 1Home Baltikumi tegevjuhina. Hetkel on ta FranklinCovey Eesti konsultant ning samal ajal peab ta motivatsiooniteemalist blogi makeit.ee. Algis kirjutab Edasile isikliku arengu põhitõdede, motivatsiooni, eesmärkide seadmise ja juhtimise teemadel. Loe artikleid (16)