Meelis Kubits: esimene ähvardus. Ülestunnistus #39

Armeenia põgenikud lahkumas oma kodudest 1915. I Foto: Armeenia rahvusinstituut

Armeenlastel on ütlus, „hoiame juutidele pöialt, sest kui nemad rahule jäetakse, võetakse ette meid“.

“Ülestunnistus” on Meelis Kubitsa iganädalaselt ilmuv artiklisari, mis kirjeldab tema mittetulunduslikku tegevust viimastel aastatel. Lisaks vahelepõiked aktuaalsetel teemadel. Artiklid on täismahus avatud Edasi Eksklusiivi tellijatele. Tere tulemast püsilugejaks!

2015. aasta veebruaris toimus Tel Avivis järjekorras MustonenFest: Tallinn – Tel Aviv. Jerusalemma ja Tel Avivi parimatel lavadel toimuv festival on loogiliseks täienduseks iga aasta veebruaris Tallinnas toimuvale samanimelisele muusikasündmusele. Festivali kunstiline juht Andres Mustonen juhatas 5. märtsil toimunud, armeenia genotsiidi 100. aastapäevale pühendatud kontserdisarja “With You, Armenia” avakontserti just Jerusalemmas.

Meelis Kubits

Meelis Kubits on Kultuuripartnerluse SA juhataja, varasemalt Eesti üks edukamaid suhtekorraldajaid. Viimasel kümnel aastal on ta investeerinud suure hulga ajast ja isiklikest vahendidest erinevatesse tegevustesse, mis mitte ainult ei mahu kultuuridiplomaatia mõiste alla, vaid on seda omal moel laiendanud. Loe artikleid (64)