Meelis Kubits: DDT ja RAM. Ülestunnistus #38

Korporatiivpidudel Juri Ševtšuk ja DDT ei mängi. See on vanade rokkarite teada ja tuntud põhimõte, mida siiski aegajalt kutsujate poolt testitakse.

“Ülestunnistus” on Meelis Kubitsa iganädalaselt ilmuv artiklisari, mis kirjeldab tema mittetulunduslikku tegevust viimastel aastatel. Lisaks vahelepõiked aktuaalsetel teemadel. Artiklid on täismahus avatud Edasi Eksklusiivi tellijatele. Tere tulemast püsilugejaks!

„Meil on ainult omad inimesed, nad ostavad samuti pileteid ja see ei ole klassikaline korporatiiv“, üritasin grupi mänedžeri veenda. 2013. aasta suvel oli DDT inimestega Jerevanis tekkinud hea kontakt ja surusin 15 kuud hiljem, 2014. aasta sügisel eelkõige Armeenia emotsioonile. Arsens, lätlasest DDT grupi direktor oli resoluutne, “Juri Julianovitšhi ei ole mõtet sel teemal isegi tülitada. Teed piletitega ürituse rahvale, millest on kõigil fännidel võimalik osa saada, oleme kohal nagu viis kopikat”.

Korraldada päev peale Tööjuubelit Tallinnas DDT kontsert, oli nii tehnilises kui eelarvelises mõttes suur väljakutse. Aga mitte sisulises, emotsionaalses tähenduses. Juba 2013. aastal oli mul idee panna DDT Jerevanis, Vabariigi väljakul, platsil, kus viis aastat hiljem toimus maailma kõigi aegade kõige kaunim sametrevolutsioon, kokku Armeenia noorte sümfooniaorkestriga. No et ei oleks lihtsalt lahe kontsert, vaid mastaapsem, jälge jättev ühisprojekt. Inspiratsioon oli pärit telekanali Kultura 10. aasta sünnipäevalt, kus Ševtšuk esines koos Tšaikovski-nimelise orkestriga, tänavu Saaremaa Ooperipäevi väisanud maestro Vladimir Fedossejevi juhatamisel. Mööngem, oli ilus.

Leppinud Tallinna kontserdi tingimustes ja kuupäevas, 15. veebruaris, kokku, ei andnud kontserdi täiendamise mõte endiselt asu. Eesti koorilaulu au ja uhkus Rahvusmeeskoor oli samuti koos sadade rahvuskaaslastega teinud kaasa 2013. aasta rahvadiplomaatia missiooni „kõik sõidavad Jerevani“. Tunne sellest sõidust jäi hea ja testisin RAMI direktori Indrek Umbergi peal ideed, „mida arvata, kui RAM oleks DDT kontserdi külalisesinejaks; mõni lugu oma repertuaarist, et näidata esmakordselt Tondiraba Jäähalli tulevale, valdavalt venekeelsele publikule Eesti koorilaulu ja teha koos vene rockilegendiga kaasa mõned nende hitid“. No, et saaks mõned hirmud jälle vähemaks, mida mõlema poole tulisemad pead pidevalt juurde toodavad.

RAMi juht, rääkinud selle oma meestega läbi ja saanud kellelt ettevaatlikuma, kellelt vaimustunud tagasiside, ütles „teeme ära“. Nüüd oli tarvis mõte maha müüa ka Ševtšukile endale.

Meie kohtumine 2014. aasta detsembri lõpus DDT Peterburi stuudios jäi väga keerulisse perioodi. Konflikt Ukrainaga, sanktsioonid (viisin Jurale keelatud kaupa, parmesani juustu ja vorsti) rubla sisuline devalveerumine, igas mõttes närviline olukord kogu maailmas. Enne 15. veebruari kontserti Tallinnas pidi neil olema mäng Tbilisis ja mõned kodumaal. „Mis lugusid kannatab mängida, et valesti ei mõistaks põlisrahvad ja pihta ei saaks kohalikud venelaed“, selline võis olla bändisisene arutelu, kui meenutada hilisemat Tallinna kontserti, täpsemalt öeldes lugusid, mis meil esitamisele ei tulnud. Ja mina siis oma RAMi ideega.

Ei saa öelda, et see oleks olnud mõte, mis oleks „Jura muzykandile“ liialt meeldinud, aga meenutus sellest, mis asja me üheskoos selles elus ajame, aitas meid taas ühe joone peale. Viis päeva peale Tallinna kontserti läks DDT oma esimesele Valgevene tuurile üle kümne aasta ja vastates Minski kontserdi eel ajakirjaniku küsimusele ütles, Juri „me tegeleme rahvadiplomaatiaga“. Tegi soojaks. Sõnaga, DDT ostis RAMi kui külalisesineja idee ära.

DDT nõudmised tehnika osas on kõrged, kompromisse ei tehta, pettust ei taluta.

Aita luua kvaliteetset sisu ja hakka Edasi püsitellijaks 5€/kuus.

Tasulise sisu lugemiseks tee püsimakse pangas.
Teine võimalus on allolev mikromakseteenus, kus makse toimub mobiiltelefoni teel.

Häid lugemiselamusi!

 

Meelis Kubits

Meelis Kubits

Meelis Kubits on mitme aastakümne jooksul olnud Eesti üks edukamaid suhtekorraldajaid. Viimasel kaheksal aastal on ta investeerinud suure hulga ajast ja isiklikest vahendidest erinevatesse tegevustesse, mis mitte ainult ei mahu kultuuridiplomaatia mõiste alla, vaid on seda omal moel laiendanud. Loe artikleid (59)