Urmas Linnamägi: millised on hetke trendikamad õlled ja miks need kohati üldse õlle maitsega pole?

Foto: Unsplash.com

Ka kõige mökumale õllesõbrale on selge, et mitte kunagi ei ole Eestis tehtud või saada olnud nii head õlut nii suures valikus. Kas Eesti käsitööõllede turg on nüüd lõpuni täis ja rohkem juurde ei mahu?

Puhtalt müügimahtude põhjal võiks midagi sellist väita küll. Meie kallimate pudelitega õllesektor ei ole eriti kunagi sõltunud Soomest laevaga saabuvast külalisest ja ei ole palju vähenenud ka Läti imedemaa avastamise järel. Eks lähiaastad näitavad, kui palju neist umbes sadakonnast Eesti käsitööõlle tootjast või turustajast ellu jäävad. Olulisemate tootjate toodangumahud kasvavad ja võetud kohustuste ning investeeringute tõttu on see ka möödapääsmatu.

Eksport on paljudele omamaistele õllevalmistajatele ellujäämisvõrrandi ilmselt kõige olulisem muutuja. Uue ja värske tehasega Põhjala pruulikoda on ehk parim näide ajas ette vaatamise oskusest kodumaiste pruulijate seltskonnas. Julgelt ja nahaalselt jäeti oma koduturg paar aastat tagasi lihtsalt janusse, et künda sisse uued välisturud juba siis, kui toodangu maht eksporti veel ei toetanud. 

Urmas Linnamägi

Urmas Linnamägi on Eesti Parim Õllesommeljee 2014 ning peab SIP veini- ja õllepoodi Tallinnas ja Tartus, lisaks on lektor Eesti Sommeljeede Erakoolis.  Loe artikleid (1)