Liisi Eesmaa ja Madis Ligema kodu. Kunst keset kosmost ja vikerkaari. “Kunst kodudes”

Liisi Eesmaa ja Madis Ligema. Foto: Iris Kivisalu.

“Kunst kodudes” on rubriik, mis avab huvitavate loojate koduuksi, riiuleid ja seinapindu ning uurib, kuidas ja miks kunst koju tungis ja milliseid avastusi kooselu teostega kaasa on toonud.

Moekunstnik Liisi Eesmaa ja režissöör Madis Ligema kodu vanalinnas meenutab tahtmatult mõne prantsuse uue laine filmi lokatsiooni. Kuigi korteris elab noor väikese lapsega pere, hakkavad silme ees jooksma kaadrid erinevate süžeedega.

Esimene stseen: majesteetliku elutoa diivanil pikutab piipu popsiv roosas ülikonnas vanamees, kes lodžalt tuleva valguse taustal segamini Barthes’i ja Baudelaire’i loeb, veini lonksab ning kergelt tolmuses õhus kätega vehkides seletab, millistest elulistest seikadest tema šedöövrite protagonistid sündinud on, millised vinüülid tema mängijas kõige enam nõela tunda saavad ja kust pärinevad riiulitel olevad nipsasjad. Taustaks mängib Charles Trenet ja aasta on 1968. Cut.

Bianka Soe

Bianka Soe on kunstiteadlane, Telliskivi Loomelinnaku sisujuht ja kunstifestivali “Ma ei saa aru” peakorraldaja. Loe artikleid (13)