Kaidi Laur: mistahes rollis on oluline teadvustada, et eelkõige oleme inimesed

Asjatundja austamine ja usaldamine ei vabasta meid vastutusest oma elu ees. Foto: Getty Images

Viimase 17 aasta jooksul olen läbinud tuhandeid õpingutunde – erinevaid koole, koolitusi ja töötubasid, mis käsitlevad inimest nii vaimse kui ka füüsilise terviku kaudu. See on andnud rohkelt ja mitmekülgset kogemust, mida tähendab olla õpilane ja klient, aga ka see, kes on teispool lauda, õpetaja ja terapeut. See on pannud mind mõtlema autoriteediks olemisega kaasneva vastutuse üle. Võimu kasutamise peale.

Piir usalduse ja võimu vahel on lisaks nähtamatusele ka väga habras. Head kavatsused võivad teha kahju seal, kus infot on liiga vähe, tahe aidata ja/või ego suur. Paljud meist on olnud seal, õhinaga midagi alustanud ja püüdnud selle kaudu maailma päästa. Spirituaalses maailmas meeldib mulle väljend “vaimne puberteet”. See kirjeldab hästi perioodi, mil tundub, et oleme jõudnud millelegi olulisele jälile ja soovime seda vaimustust jagada kõigile, kes vähegi teele ette jäävad. Mul tuleb meelde ka ühe grupiõe lugu, kes töötab EMO-s arstina. Ta rääkis, kuidas nad koos kogenud kolleegidega igal aastal uudishimuliku, ent pelgliku muigega jälgivad residentuuriarste, kes kergelt ja kahtluseta diagnoose panevad.

Kaidi Laur

Kaidi Laur on praktiseeriv terapeut, aimekirjanik, blogija, joogaõpetaja, stuudio City Yoga üks omanikest ning unistajast tervemõistuslik hedonist. “Inimene ja inimeseks olemine siiralt huvitab mind. Eriti mahlase ja vaimuka elu ning elamise kontekstis. Kirg elu mõista, kogeda ning nautida väljendub mu mõtisklustes ja töös.” Kirjutan Edasi keskkonnas teemadest, mis mind parasjagu on endasse haaranud. Enamjaolt on need tähelepanekud inimestelt, kellega kohtun teraapiaruumides, infokillud meditatsioonidest või reaalne elukogemus, mis võiks Edasi lugejate argipäeva inspireerida või mõttetööd ergutada. Loe artikleid (34)