Podcast “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis”Kai Realo: kõik sõltub suhetest

Psühholoog ja koolitaja Veiko Valkiaineni juhtimisblogi ja podcast‘i seekordseks külaliseks on värskelt Eesti käesoleva aasta parimaks juhiks valitud Circle K Eesti peadirektor Kai Realo. Tal on erinevatel positsioonidel juhitöö kogemust kokku ca 20 aastat. Kaiga räägimegi juhtimisest, üle-saavutamisest, suhete olulisusest ja sellest, mis tähendab edukus.

Mõtteid vestlusest:

  • Minu kõige olulisem õppetund juhina on olnud see, et kõik sõltub suhetest. Tuleb aru saada, kuivõrd oluline, lisaks sellele, mida sa teed ja kui hästi sa teed, on ikkagi see, kuidas sa asju teed – ehk et, kuidas sa suhtled ning milliseid suhteid sa juhtimistöö käigus lood. Ma kippusin seda algusaastatel alahindama; ma arvasin nooremana, et piisab sellest, et sa oled lihtsalt kõige parem, aga elu on näidanud, et ei piisa. Sa pead olema teistele ka suhete mõttes väga hea kolleeg. Loomulikult pead sa oskama oma tööd, pead olema pädev oma valdkonnas, aga kokkuvõttes ilma heade suhete loomise ja hoidmiseta ei jõua sa absoluutselt mitte kuskile.
  • Minu kogemus suurtest maatriksorganisatsioonidest on küll näidanud, et kõik asjad sõltuvad paljuski ikkagi sellest, kuidas sa oled olnud võimeline looma endale sellise toimiva sotsiaalse võrgustiku. Mõtlen siin all inimesi, kes sind usaldavad ilma, et nad iga kord vaevuks detaili minema; inimesi, kelle käest sa saad alati adekvaatset informatsiooni; inimesi, kes on sind alati valmis ära kuulama jne. Ehk sa pead kontsernis suhete põhiselt üles ehitama oma brändi, et oma juhitöös edukas olla. Võiks öelda, et alati tuleks asjad korda ajada pigem hea sõnaga, mitte jõuga.

Veiko Valkiainen

Juhtimisblogi ja podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” eestvedaja Veiko Valkiainen on psühholoogia ja psühhoteraapia alase hariduse ning üle 15-aastase juhtimise arendamise alase töökogemusega professionaal, kes keskendub oma töös meeskondade tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Loe artikleid (81)