Merle Viirmaa: vastupanu viib edasi

Aga muidugi on vastupanugi kahe teraga mõõk. Aga kuidas vastupanust veel mõelda saab? Foto: Shutterstock

“Vastupanu saab kasutada väga tõhusalt, kui seda võtta takistuse asemel arengumootorina – võimalusena kasvada, arendada uusi oskusi ja tugevdada meeskonda. Vastupanu teeb meid tugevamaks, sest toob nõrgad kohad välja ja sunnib neid parandama,” loetleb Merle Viirmaa vastuseisu positiivseid külgi.

Ikka ja jälle toovad kliendid coaching’u-ruumi väljakutsena vastuseisu, täpsemalt vastuseisu muudatustele. Enamasti kiputakse vastuseisu kujutlema millegi halvana ja häirivana, sest see võib takistada muutuste või eesmärkide saavutamist. Vastupanu nähakse sageli kui konflikti või takistust, mis raskendab organisatsiooni või projekti liikumist soovitud suunas. Seda seostatakse pidurdamise ja aeglustamisega, hirmuga tundmatuse ja ebaselguse ees, lahkhelidega ning tagatipuks ka efektiivsuse langusega.

Merle Viirmaa

Merle Viirmaa on juhtimiscoach (PCC) ja AoEC coachingu programmide juht ja õppejõud EBS’s. Tal on 20 aastat juhikogemust Eesti suuremate meediaettevõtete juhatustes, coachina on ta olnud partner pea 150 juhile. Loe artikleid (18)