Merle Viirmaa: miks tasub reegleid rikkuda

Foto Shutterstock

Kirjutan sel korral inspireerituna Harvardi ärikooli professori Francesca Gino raamatust “Rebel Talent”. Gino kirjeldab haaravalt erinevate organisatsioonide näitel, miks tasub reegleid rikkuda.

Sõbranna Kärdi lugemissoovitus langes heale pinnasele. Olin just lõpetanud koostöö andeka mässajaga, kes meenutas mulle õpikunäidet suurte liidrite ühest tunnusest: olla kriitiline võimu ja autoriteedi suhtes.

On konventsionaalsemaid ja on mässumeelsemaid juhte. On ettevõtteid, mille kultuur on bürokraatlikum, ja ettevõtteid, millel anarhistlikum. Kes aga tahab kiirelt muutuvas keskkonnas saavutada rohkem kui vaid vee peal püsida, peab vaatama, milliseid reegleid, millal ja kuidas rikkuda. Ja kellelt siis veel õppida kui mitte rebelitelt. On see samm sinu sisemise mässaja äratamiseks, end ümbritsevate rebelite märkamiseks ja julgustamiseks või mõlemat korraga, on juba valiku küsimus. Päris kindlasti ei saavuta aga teistsugust tulemust, kui mängid samade reeglitega samade inimestega.

Merle Viirmaa

Merle Viirmaa on juhtimiscoach (PCC) ja AoEC coachingu programmide õppejõud EBS’s. Tal on 20 aastat juhikogemust Eesti suuremate meediaettevõtete juhatustes, coachina on ta olnud partner rohkem kui 100 juhile. Loe artikleid (12)