Ruti Einpalu: kuidas vastupanuga hakkama saada. Kolme juhi kogemus

Foto: Shutterstock.com

Vastupanuga on nii, et sellega saab midagi peale hakata ainult siis, kui seda märgata. Mõnikord on juht liiga väsinud, et vastupanuga tegeleda. Lihtsalt – pole ressurssi. Ja ta otsustab vastupanu ignoreerida. Võib-olla pole see teema ka piisavalt oluline, et sinna energiat panna. Võib-olla ei oska sellega ka midagi ette võtta.

Juhtimises tähendab vastupanu ignoreerimine endale pettepildi loomist – tõenäoliselt ei saavuta juht oodatud tulemust ja mingil hetkel koputab reaalsus uksele. Vastupanijates tekitab ignoreerimine tunde, et nende arvamus pole oluline. See vähendab nende soovi edaspidi panustada ja initsiatiivi võtta.

Küsisin kolmelt säravalt juhilt, Piret Mårtenssonilt (Kaubamaja teenindus- ja personalidirektor), Margus Rink’ilt (COOP Panga juht, “Parim juht 2021”) ja Ivo Lillelt (Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli direktor), millised on olnud nende kogemused ja lahendusteed vastupanuga tegelemisel meeskonnas.

Ruti Einpalu

Ruti Einpalu on üle kümne aasta viinud läbi juhtide arenguprogramme ja koolitusi, mis on suunatud tulemuslikumale inimeste ja muutuste juhtimisele. Viimastel aastatel on koolitamisele lisandunud töö mentori ja coachina. Coachingust on saanud minu tõeline kutsumus. Näen selles kõigile ammendamatut arenguvõimalust. Ruti Einpalu kuulub International Coach Federation Estonia (ICF Estonia) ühingusse. Rohkem artikleid leiad blogist rutieinpalu.com. Loe artikleid (34)