Raul Oreškin: lõpud ja lõpetamised

Foto: Shutterstock

Mõtisklus lõppudest ja lõpetamistest. Sel lool pole ei muinasjutulist õnnelikku lõppu, samuti mitte painajalikku. Aga milline siis?

Ma olen väga kehv lõpetaja. Ma võin lõputult uusi asju alustada ja tihti olen selles ka väga hea (vähemalt enda arvates), aga vanu tegemisi ma maha raputada ei oska. Tihti pudenevadki need ise, kui kandam liiga suureks on kasvanud või toimub mingi suurem-väiksem katastroof, mis eelmise tegevuse lõpetab. Mõned protsessid olen suutnud ka üle anda, aga eks meelde on jäänud ikka need, mis kuidagi krahhide või tugevate emotsioonide saatel on lahti rebenenud.

Raul Oreškin

Raul Oreškin elab sügistalvisel perioodil Tartus ning kevadel ja suvel vanausuliste külas Varnjas, kus nad koos elukaaslase Kaili Kasega kalurimaja paadikuuris igal suvel Voronja galerii avavad. Viimastel aastatel on Raul tegutsenud ka kokana Karlova kodukohvikus „Lev ja Leevike“, avanud Aparaaditehases HAKI galerii ja töötanud teatrijuhina Tartu Uues Teatris. Raul on "Minu" lugude sarjas ilmunud raamatu "Minu Peipsiveer" autor ning käesoleval aastal ilmus Tartu linna tellimusel tema kolmas raamat "Tartu hääled". Raul jagab Edasi lugejatele oma tähelepanekuid eluolust Peipsiveerel ja Tartus ning laiemalt kultuuripõllul toimuvast. Loe artikleid (47)