Merle Viirmaa: kuidas saada võitu laastavast edasilükkamisest

Merle Viirmaa.

Edasilükkamine pole laiskus ja sel pole seost vähese enesekontrolli või kehva ajaplaneerimisega. Laisad inimesed ei tee ja on sellega rahul. Edasilükkajad aga soovivad tegelikult midagi ära teha, nad lihtsalt ei suuda sundida end alustama. Kuidas seda ületada?

Ma pole varem märganud nii palju avalikustatud isiklikke aasta kokkuvõtteid ja uute eesmärkide seadmist kui sel aastavahetusel. See on väga tore. Kuid mõeldes endale ja oma klientidele tean, et on üks takistus, mida teadvustades ja ületades saaks unistusi hoopis rutem ja püsivamalt ellu viia. See on edasilükkamine, üks coaching’u-klientide peamisi väljakutseid.

Mel Robbins kirjutab oma raamatus “5 sekundi reegel” kahte laadi edasilükkamisest: laastavast edasilükkamisest, mida teed siis, kui väldid kohustusi; ja viljakast edasilükkamisest, mis on iga loomeprotsessi oluline osa. Viljakal ma seekord ei peatu, ma isegi ei nimetaks seda siinkohal edasilükkamiseks, sest tegu pole vältimise, vaid teadliku viisiga saavutada loovamaid, erilaadsemaid, uuenduslikmaid lahendusi. Mahukad loovtööd võtavadki rohkem aega; me kõik oleme kogenud kasu, mida asjadele teadlikult aja andmine, settida laskmine ja mõtteis uitamine toob. Kirjutan seega vaid laastavast.

Merle Viirmaa

Merle Viirmaa on juhtimiscoach (PCC) ja AoEC coachingu programmide õppejõud EBS’s. Tal on 20 aastat juhikogemust Eesti suuremate meediaettevõtete juhatustes, coachina on ta olnud partner rohkem kui 100 juhile. Loe artikleid (6)