mitte_tallinn: autod kõnniteedelt ära! “Parem linn”

"A kus ma siis seisan", "a siis ma oleks ju autojuhtidel ees", "ei saa mööda vä", "kas ma pean kahe kilomeetri kauguselt pakki tooma?!" Foto: streetmix.net

“Iga kõnniteele sõitnud auto määrab, kas vanainimene läheb õue jalutama või tunneb hirmu tema ees kõnniteel manööverdavate autode ees. Kas lapsevanem saab saata võsukesed rahuliku südamega iseseisvalt tänavale või peab ta tundma hirmu kõnniteedele sõitvate täiskasvanute pärast. Või kas täiskasvanu läheb väärikalt autota tööle või tunneb ta end kõnniteid blokeerivate autode vahel alaväärsena.” mitte_tallinn alustab Edasis uut rubriiki.

Rubriigis “Parem linn” kirjeldab linnaruumiaktivist mitte_tallinn, millised muutused linnaruumis tooksid kaasa selle meeldivamaks muutumise.

Sissejuhatus

Olen tavaline linnakodanik, kes ootas aastaid, et Tallinna tänavaruum läheks paremaks. Kahjuks nägin selle asemel vaid aina autokesksemate lahenduste loomist. Ühel hetkel taipasin hirmuga, et linnaruum, mida pikisilmi ootasin, pole otsustajaile isegi kordagi pähe tulnud. Olin lootnud millegi inimsõbralikumaks muutumisele, samal ajal kui linnaruumi teemal polnud pea üldse kõlapinda ega ühiskonnas nõudmist paremini tegemise järele.

Mitte_tallinn

Mitte-tallinn nime taga on tavaline linnakodanik, linnaruumiaktivist, kelle eesmärk on muuta Tallinna linnakeskkonda normaalsemaks. Loe artikleid (1)