Allison Sweet Grant & Adam Grant: kuidas läbirääkimiste kaudu jõuda parema abieluni?

Foto: Chris Cash, Pinterest

Kompromisside tegemine on abielus üle hinnatud – tegelikkuses tuleb sul hoopis omandada suurepärane läbirääkimisoskus. Maksimaalse abieluõnne leiad selle abil.

Kui olete nagu enamik abielus paare, siis olete ilmselt langenud rutiini, kus mõlemal on välja kujunenud oma ülesanded – üks peseb pesu, teine teeb sisseoste. See tekitab peaaegu alati probleemi, kus üks osapool on õnnetu ja mõtleb, et miks just tema peab kassi liivakasti puhastama?

Võiksite jätta otsustamise võõraste hoolde ning see ei ole tegelikult nii pöörane idee, kui see algselt tunduda võib. On tõendeid, et võrreldes kauaaegsete paarikestega suudavad äsja kohtunud inimesed läbi rääkida sel viisil, mis rahuldab mõlemaid pooli. Armunud inimesed tihtipeale kiirustavad, et leida kompromisse, mis tekitavad inimestele soovimatuid kohustusi. Võõrad seevastu võtavad aega, et kuulata ja teha koostööd ning seeläbi leitakse mõlemaid pooli rahuldavad lahendused. Abielus paarina arvame, et on kurvastav, kui paljud läbirääkimised ei anna tulemusi. Me arvame, et suudame oma kallimaga leida paremaid lahendusi (selle asemel, et tänaval võõraste käest küsida, kes peaks koju piima ostma). Me oleme veetnud viimased 13 aastat püüdes leida viisi, kuidas korraldada oma kaasaga läbirääkimisi nii, et see ei rikuks teie abielu. Alljärgnevalt toomegi teieni, mida oleme avastanud.

Adam Grant

Adam Grant on Whartoni ärikooli professor ja mitme New York Times' i bestselleri autor. Tema raamatuid on tõlgitud 35 keelde ja ta on valitud maailma 25 mõjukama juhtimismõtleja hulka. Tal on doktorikraad organisatsioonipsühholoogias. Edasi avaldab autori loal tema juhtimismõtteid ja artikleid. Loe artikleid (42)