Adam Grant: kuidas leida sisemine rahu?

Foto: Gary Bembridge, Flickr, CC

Edasi avaldab igakuiselt juhtimismõtleja Adam Granti nõuandeid juhtimis- ja psühholoogiateemadel ning vastuseid põnevamatele talle saadetud küsimustele.

Dani (Melbourne, Austraalia): Kuidas leida endas sisemine rahu, kui oled äärmiselt võimekas, aga siiski rahutu?

Rahutuse jõudu ei tasu alahinnata. Suur osa edukatest inimestest kardavad, et nad ei ole homme sama head kui eile. Oleme koos Amy Wrzesniewskiga avastanud, et kui sa ei ole kunagi rahutu, siis on sul oht muutuda enesega rahulolematuks.

Siiski leian ma, et edukad inimesed peavad õppima oma saavutusi nautima. Olen iseenda peal märganud, et mul on väga raske edust rõõmu tunda. Mõistsin seda eelmisel aastal, kui lõpetasin “Originals” kirjutamise. Sõber küsis minult, kuidas ma oma teise raamatu valmimist tähistada plaanin, aga mulle polnud see pähegi tulnud, sest haudusin peas ideid juba kolmanda raamatu jaoks. Ma võtsin seda iseenesestmõistetavana. Ma olen kirjanik ja seda me ju teemegi – kirjutame.

Mind aitas ajamasin. Ei, ma ei sõida mitte DeLorean mudeliga, vaid hakkasin kasutama maailma võimsaimat ajamasinat nimega inimaju. Meil on erakordne võime mõtetes ajas tagasi rännata – kujutada ette oma minevikumina mõtteid ja tundeid. Kujutasin end tagasi viie aasta tagusesse aega ja küsisin endalt, kas oleksin olnud õnnelik teades ette oma teise raamatu valmimist? Ei, ma oleksin olnud õnnest segane!

Seega, tehke tutvust oma endiste minadega. Võrrelge oma praeguseid saavutusi enda minevikuootustega. Ning enne praegusesse hetke naasmist tunnete tohutut rahulolu. Võib-olla olete isegi uhke. Aga sisemine rahu? Kui sellele küsimusele vastuse leiate, siis kuulan huviga.

Teksti on inglise keelest tõlkinud Liina Paas.

Adam Grant

Adam Grant on Whartoni ärikooli professor ja mitme New York Times' i bestselleri autor. Tema raamatuid on tõlgitud 35 keelde ja ta on valitud maailma 25 mõjukama juhtimismõtleja hulka. Tal on doktorikraad organisatsioonipsühholoogias. Edasi avaldab autori loal tema juhtimismõtteid ja artikleid. Loe artikleid (32)