Festivalifilter 2023. Suve eriilmelisi muusikaüritusi

Foto: Shutterstock

Edasi festivalifilter annab ülevaate suvekuudel toimuvatest eriilmelistest muusikaüritustest. Muusikaajakirjanik Johanna Maria Mängel kureeris kokku kireva nimekirja, et rikkalikus kultuurikalendris orienteeruda. Lubage soovitada ja täita suvi erakordsete helielamustega nii meilt kui mujalt.

Juuli

Võnge

6.–8. juuli, Anzelika Mahetalu, Pruntova küla, Setomaa

Rändav kultuurifestival maandub sel aastal Setomaal. Kui pead lugu hinnatud Eesti muusikast, esineb tõenäoliselt vähemalt üks su lemmikartist Võnkel. Kavas on noppeid nii peavoolust kui alternatiivsematelt äärealadelt ning kolme päeva jooksul saab kuulata muljetavaldavat kohaliku paremiku plejaadi: Ewert And The Two Dragons, Puuluup, Orelipoiss, Elephants From Neptune, Ouu ja Florian Wahl. Lisaks toon välja Haldi, kes on Marju Marynel Kuudi kummardusalbumi “Marynile / For Maryn” koostamise taga. Ja kellele ei meeldiks Vaiko Eplik? Teda saab kuulata nii soolona kui Claire’s Birthday koosseisus. Kes juba neljapäeval kohale jõuab ja tark on, läheb ka terava maitsemeelega Tartu plaadipoe Psühhoteek vedaja Ahto Külveti DJ-setile.

Johanna Maria Mängel

Johanna Maria Mängel on vabakutseline muusikaajakirjanik ja sotsiaalteaduse magister, keda paeluvad eelkõige eri kultuurinähtuste allikad, allhoovused ja mõjud ning muusika äärealad. Loe artikleid (62)