Kitty Florentine: mulle ei meeldi kunstist rääkides asju keeruliseks ajada. “Kunst kodudes”

Kitty Florentine. Foto: Iris Kivisalu

Kitty Florentine on viimastel kuudel üha enam jutuainet ja kuulamisklikke pälvinud noor, andekas ja omapärane artist. Komeedina muusikamaailma laskunud sõõm värsket õhku – nagu juba mitmel pool kirjutatakse. Eelmisel aastal ilmus Kittyl singel “127”, debüütalbum “Maladaptive Daydream” ning lisaks on tal kodus klaasist skulptuur, millel kirjas “Raadio 2 debüütartist 2022”. Uhke!

“Kunst kodudes” on rubriik, mis avab huvitavate loojate koduuksi, riiuleid ja seinapindu ning uurib, kuidas ja miks kunst koju tungis ja milliseid avastusi kooselu teostega kaasa on toonud. Intervjuu on esmalt ilmunud Edasi paberajakirja kevadnumbris, mis on saadaval suuremates kioskites üle Eesti ja jaekaupluste ajakirjandusletis.

Mõeldes Kitty ülesastumistele, tahaks teda otsapidi ka performance-kunstiga siduda. Tema esinemised on etenduslikud, planeeritult performatiivsed, aga mitte paukuval pungilikul moel, vaid voolavalt, värske ja vaba energiaga üles ehitatud etteasted, millest eriti puudust olen tundnud. Kitty Florentine, oma erilise hääle ja armsa olekuga, on ise ka justkui kiisu, kes otsib inimeste lähedust, et neile teraapiliselt maandavaid hetki pakkuda. Kittyle meeldib inimestele lähedal olla. Eriti öösiti, nagu ta väidab, sest siis oleme me rohkem avatud. Ühel kontserdil esinedes astus ta keset tillukest kardinatest looritatud haaremliku õhustikuga ruumi ning lasi kõigil kesköö ammu seljatanud külalistel enda külge kleepuda. Just nii sai kõige intiimsemal viisil kogeda tema futuristliku vaibiga, popilikult pehmet ja rahulikult raputavat muusikat. Mitte veel üleliia intervjuusid andnud ja esinenud artist tundub mulle zenilikult küps. Zen-esteetikast on kantud ka Kitty kodu, kus omapäraseid kunstivorme loovad okste, sambla, kivide kokkupuuted. Suur Nõmme metsa vaatega aken on omal moel justkui tuppa voolanud. Inimese ja looduse, tunnete ja tekstuuride tandemid on siin tugevalt põimunud, mõjudes kõik koos mõnusalt koduselt.

Bianka Soe

Bianka Soe on kunstiteadlane, Telliskivi Loomelinnaku sisujuht ja kunstifestivali “Ma ei saa aru” peakorraldaja. Loe artikleid (12)