Marko Mihkelson: Wagneri mässukatse ja Ukraina oodatav võit: mis saab Venemaast?

Foto: Scanpix

Kolm võimalikku stsenaariumit, mis saab Venemaast edasi. Kui lähtuda meie vaatenurgast, siis ükski võimalikest arengutest pole positiivne, pigem negatiivne või paremal juhul neutraalne, kirjutab Marko Mihkelson.

Wagneri eraarmee kummaline mäss näitas kogu maailmale, et Ukraina sõjast tingitud sisemised arengud Venemaal on ettearvamatud ja võivad korralikult raputada ka seni kõigutamatuna tundunud Putini ja FSB võimutäiust. Selles konkreetses episoodis jäi Putin peale, kuigi tema autoriteet sai kannatada. Mis aga juhtub siis, kui Ukraina vabastab kogu okupeeritud territooriumi, kaasa arvatud Krimmi poolsaare? Just Krimmi kaotamine oleks Venemaale peamine edasiste sisemiste arengute sütitaja, mille tulemusel muutuks vältimatult ka praegune status quo.

Marko Mihkelson

Marko Mihkelson on ajaloolase haridusega ajakirjanik ja poliitik. Ta on töötanud Postimehe Moskva korrespondendi ja peatoimetajana ning juhtinud Riigikogus väliskomisjoni, Euroopa Liidu asjade komisjoni ja riigikaitsekomisjoni. Ta on raamatute "Venemaa: valguses ja varjus" ja "Murdeajastu" autor, kirjutanud õpikutekste ning analüüsinud rahvusvahelisi sündmusi nii Eesti kui välisajakirjanduses. Edasis kirjutab Marko Mihkelson kord kuus Eestile olulistel välispoliitilistel teemadel. Loe artikleid (83)