Edasi kultuurisoovitusi: juuni

Külapidu. Foto: Scanpix

Kultuurisoovituste uuenenud rubriigis jagavad Edasi toimetajad ja autorid oma elamusi kultuurivallast, ja see vald on laiem kui igapäevane kultuurikalender ning uudisväärtuslikkuse asemel lähtutakse isiklikust kogemusest. Piiranguid ei seata ka tavaliste kirjandus-kunst-film-teater-muusika radadega, mõistame kultuuri all loomingulist eluhoiakut.

Seekordses ülevaates soovitavad: Kai Lobjakas (kunst), Brent Pere (muusika), Romet Vaino (midagi erinevat), Kadri Kroon (toit), Aari Lemmik (välismaa) ja Valner Valme (raamat, film).

RAAMAT: Witi Ihimaera, “Vaalaratsanik”, tõlkinud Mathura, kirjastus Allikaäärne 2014. Valner Valme soovitab

Väikekirjastus Allikaäärne annab välja ainult neid raamatuid, mis kirjastuse vedajale Mathurale meeldivad ja tal on hea maitse. Seega ei mingeid koka elulugusid ega kuninglikke kokaraamatuid, küll aga tihedamalt kui mujalt Aafrika ja Aasia ja nii-öelda muu maailma ilukirjandust, sellist, mis suurte kirjastuste valikusse sageli ei satu, sest pole eriti tõenäolised müügihitid. Hiljutisest Allikaäärsest saagist olen siinsamas Edasis juba soovitanud Zimbabwe kirjaniku Yvonne Vera romaani “Kivineitsid”, aga mingem ajas tagasi üheksa aastat, kui 2014 ilmus maoori kirjaniku Witi Ihimaera tähtteos “Vaalaratsanik”, mille tõlkis Mathura ise.