Lapsepõlvefoto: laulja Rolf Roosalu

Rolf 1988. aastal. Foto: erakogu

See fotojäädvustus on tehtud 1988. aastal Poltaavas. Käisin seal koos emaga oma vennal sõjaväes külas. Seiklesime mööda linnatänavaid, kui ühes pargis avastasime selle fotonurgakese, kus siis linnarahvas ja turistid koos koeraga pilte teha said.

Tehti vaid üks foto, mis saadeti hiljem postiga koju, kus selgus, et mul olid silmad kinni jäänud. Ei teagi, kas juhusest või hoopis tunnetasin koera ülimat sõbralikkust ja unustasin pilditegemise sootuks. Ordenitega koer oli fotograafil endal tol päeval kaasa võetud ja huvilisi temaga pilti teha oli palju.

Olin siis just lasteaia lõpetanud, ees ootas koolitee ning ootusärevus oli suur, sest tundsin end isegi suurena. Üks eluetapp oli läbitud. Preemiaks saingi selle reisi koos emaga Poltaavasse. Eredalt on meeles, kuidas nägi välja tollane Tallinna lennujaam. Translatsioonist kõlavad teated, mis hajusid kõrgete lagede kajasse. Nõukapunastes toonides lennuteadetetahvel ja terve plokk Kalevi maasikamaitselisi nätsulehti, mille ema lennujaamast kaasa ostis. Polnud veel nii suurt pakki enne näinud. Ees ootas mu elu esimene lennureis.

Hedvig Hanson

Hedvig Hanson on Edasi kaasautor. Tuntud peamiselt tundliku muusikuna, kuid tegelenud ka kirjutamisega, ta on teinud kaastööd Postimehele, ERR Kultuurile, ajakirjale Sensa ja Eesti Naine. Hedvig on kirjutanud ka kaks raamatut - dokumentaalne traagiline lugu näitlejannast vanaemast, "Jutustamata lugu. Ellen Kaarma." (2012) ning isiklik, maa- ning artistielu päevik, "Kirju mandrilt" (2016). Loe artikleid (128)