Suur lugu. Ökoloogiast ja majandusest: kuldse kesktee võimalikkusest kahe musta stsenaariumi vahel. Vestlevad Armin Kõomägi, Peeter Koppel ja Kalevi Kull

Kalevi Kull, Peeter Koppel, Armin Kõmägi. Foto: Iris Kivisalu

Mis olukorras me oleme, mida saab muuta ja kuidas muutusi ellu viia – sellest vestlevad biosemiootik ja Tartu ülikooli professor Kalevi Kull ning majandusanalüütik Peeter Koppel, vestlust suunab ettevõtja ja kirjanik Armin Kõomägi.

Soovi korral saab vestlust ka kuulata (1h25min), kuulamiseks logi sisse või osta artikkel. Usutlus on lühendatud mahus esmalt ilmunud Edasi paberajakirja kevadnumbris. Kõiki seniseid pabernumbreid saab osta Edasi e-poest.

Sissejuhatuseks

Ökoloogid hoiatavad, et kui inimkond samal viisil jätkab, ootab meid ees kumuleeruv hulk mastaapseid probleeme nii kliimas kui biosfääris. Selle tõttu alaneb inimkonna elustandard tulevikus drastiliselt. Turumajanduse eestkõnelejad hoiatavad omakorda, et kui viia ellu ökoloogide pakutud muudatused, alaneb inimkonna elustandard samuti drastiliselt. Võimalik, et mõlemil on õigus. Oleme seega “nokk kinni, saba lahti” olukorras.

Armin Kõomägi

Armin Kõomägi on kirjanik ja ettevõtja. Loe artikleid (6)