Mis meist saab? Vestlevad Peeter Koppel ja Jaak Nigul

Jaak Nigul. Foto: Erakogu

Majandusanalüütik ja Edasi kolumnist Peeter Koppel vestleb otsekohese ütlemise poolest tuntud ettevõtja Jaak Niguliga ettevõtluse ja ühiskonna ees seisvatest väljakutsetest.

Viimased aastad pole paljudele olnud kerged. Olgu siis äris või olmes. Tahaks küsida kultusfilmist tuntud küsimuse: “Mis meist saab?” On arvamusi, et raskused nügivad inimesi põhiväärtuste ja ratsionaalse käitumise suunas. Sel korral vist pole nii läinud?

Eelmises suures kriisis valitsussektor vähemasti üritas teeselda, et osaleb ka kulukärbetes ja raskuste ületamises, kui ettevõtlusel oli väga keeruline. Seekord enam ei teeselda. Bürokraatide “pidu” kestab edasi. Nende arv kasvab ja nende palgad tõusevad. Ühiskonnale osutatav juhtimisteenus halveneb järjest, juhitakse peamiselt ametnike huvidest lähtuvalt. Põhiväärtustest nagu ühiskonnale hea või halb, vajalik või mittevajalik pole enam mõtet rääkida.

Peeter Koppel

Peeter Koppel on on varahaldur, kes kommenteerib sageli Eesti meedias majandusteemasid, eriti finantsturgude käitumist ja seda mõjutavaid tegureid. Peeter on Redgate Wealth’i investeeringute valdkonna juht. Loe artikleid (76)