“Coach annab nõu”. Toomas Tamsar: mis on keskastmejuhi roll ja kuidas mitte olla demotiveeriv

Toomas Tamsar. Illustratsioon: Toon Vugts

Seekordses kolumnis tuleb juttu sellest, kuidas mõtestada oma tegevust keskastmejuhina ning jätkame eelmise kuu kolumni mõtisklust teemal “motivatsioon ja demotivatsioon” ja vaatame kahte tüüpilist demotiveeriva käitumise viisi, mis on omased väga paljudele edukatele juhtidele.

Rubriigis “Coach annab nõu” vastab pikaajalise juhtimiskogemusega juhtimistreener Toomas Tamsar tööelu ja juhtimisolukordadega seotud küsimustele. Saada oma küsimus aadressile hello@edasi.org ja võimalik, et järgmisel korral saab just Sinu küsimus vastuse.

Küsimus: “Kuidas mõtestada oma tegevust keskastmejuhina? Ma ise tajun seda kui vahendajat, filtrit tippjuhtkonna ja oma inimeste vahel. Mu juht tahab, et ma võtaksin ise rohkem vastutust, aga ega mulle liiga palju volitusi pole ka antud ja kuidas ma siis vastutan?”

Keskastmejuhi rollist on palju kirjutatud kui tänamatust positsioonist alasi ja haamri vahel. Selles on tera tõtt ja mida aeg edasi, seda raskemaks muutub see alasi (töötaja käes on üha enam võimu). Keskastmejuhilt oodatakse palju nii töötajate poolelt kui kõrgemalt juhtimistasandilt ja sageli on keskastmejuhi tegelikud valikud üsna piiratud. Siiski, peame meeles, et inimesel on alati valik. Sellest, kuidas sul on alati valik ja miks selle meelespidamine on nii oluline, kirjutasin eelmise aasta märtsis.

Toomas Tamsar

Toomas Tamsar on International Coach Federationi sertifikaati omav juhtide coach. Töötanud coach’ina umbes 300 juhiga erinevatest riikidest, tippjuhina üle 25 aasta. Loe artikleid (20)