Raul Oreškin: Tartu on hakipealinn!

Toomas Kuusingu "Tartu kodutud hakid".

Tere tulemast hakipealinna! Nii hakid kui kõik teised ka.

Mõned aastad tagasi külastasime Kailiga Võrus elavat kunstnikku Toomas Kuusingut, et valida vastavatavasse tARTu galeriisse graafikat. Rääkisime kunstist, elust, harilikest inimestest ja vahendasime Võru ning Tartu uudiseid. Läks mööda pool aastat ning Toomas teatas ühel päeval, et tuleb nüüd omakorda meile külla ja võtab kaasa teose, mille inspiratsiooni alge tekkis Võrus kohtumisel. “Eks ise otsustate, kas see meeldib teile või mitte,” lõpetas Toomas kõne ja jättis meid mõneks päevaks ootusärevusse.

Kui saabus graafikamapi avamise päev, nägime pargipingil istuvaid ülikonnastatud linde, pildiallkirjaga “Tartu kodutud hakid”. Selgituseks rääkis Toomas, et muu hulgas olime talle kohtumisel vahendanud uudist Tartu parkidesse paigaldatud hakipeletitest, mis lisaks lindudele tegid ärevaks ka inimesi ja risustasid müraga linnaruumi. Hakkide graafikaseeria müüdi ruttu läbi, paljud tartlased tahtsid kodutuks jäänud lindudele oma uksi avada.

Raul Oreškin

Raul Oreškin elab sügistalvisel perioodil Tartus ning kevadel ja suvel vanausuliste külas Varnjas, kus nad koos elukaaslase Kaili Kasega kalurimaja paadikuuris igal suvel Voronja galerii avavad. Viimastel aastatel on Raul tegutsenud ka kokana Karlova kodukohvikus „Lev ja Leevike“, avanud Aparaaditehases HAKI galerii ja töötanud teatrijuhina Tartu Uues Teatris. Raul on "Minu" lugude sarjas ilmunud raamatu "Minu Peipsiveer" autor ning käesoleval aastal ilmus Tartu linna tellimusel tema kolmas raamat "Tartu hääled". Raul jagab Edasi lugejatele oma tähelepanekuid eluolust Peipsiveerel ja Tartus ning laiemalt kultuuripõllul toimuvast. Loe artikleid (37)