“Coach annab nõu”. Toomas Tamsar: kuidas pääseda tulekahjude kustutamisest ja mida teha juhi otsust(amatus)ega

Toomas Tamsar. Illustratsioon: Toon Vugts

Seekordne kolumn käsitleb kahte kõigile tuttavat teemat: ajaplaneerimist ja juhi otsust(amatus)e mõistmist.

Rubriigis “Coach annab nõu” vastab pikaajalise juhtimiskogemusega juhtimistreener Toomas Tamsar tööelu ja juhtimisolukordadega seotud küsimustele. Saada oma küsimus aadressile hello@edasi.org ja võimalik, et järgmisel korral saab just Sinu küsimus vastuse.

Küsimus: “Ma olen ühe haigla keskastmejuht ja tegelen ainult tulekahjude kustutamisega. Tulevikuteemadeni, arenguni ehk asjadeni, millega tahaksin ja peaksin tegelema, ei jõuagi. Mida teha?”

Usun, et oma aja ja ülesannetega toimetulek on praktiline ning kõige tavalisem murekoht, millega coach’ina juhtidega töötades kokku puutun. Seega, kui Sa juhina tunned, et “kuidas ma küll nii lihtsa asjaga hakkama ei saa”, siis tea, et Sa pole üksi. Juhilt oodatakse palju. Ootavad töötajad, juhid, kliendid, ühiskond. Oodatakse kuulamist, aega, otsuseid, teiste inimeste soovidega arvestamist, tähelepanu.

Toomas Tamsar

Toomas Tamsar on International Coach Federationi sertifikaati omav juhtide coach. Töötanud coach’ina umbes 300 juhiga erinevatest riikidest, tippjuhina üle 25 aasta. Loe artikleid (16)