Hedvig Hanson: minu kosutav koolivaheaeg

Foto: Kaisa Keizars

Kes mu kirjutistesse süüvinud, küllap teab, et naudin üksindust. Kui oled terve elu teiste heaks tegutsenud, siis on üksindus väga kosutav. Niisiis, kui lapsed jõuludeks vanavanemate juurde saadetud, võis mu kahenädalane jõulupuhkus alata.

Arvan, et ma ei pea seletama, kuivõrd on lapsevanemalegi vaja koolivaheaega – eriti, kui saab lapsed saata ära näiteks vanaema juurde. Mul see võimalus on, olen selle eest väga tänulik, sest saan nii olla parem lapsevanem. Kaks nädalat jõuluvaheajal ja veel parem, kaks kuud suvel! Puhata igapäevasest toidutassimisest ja -valmistamisest, varahommikusest ärkamisest ning laste kooli ja koolist transportimisest.

Hedvig Hanson

Hedvig Hanson on Edasi kaasautor. Tuntud peamiselt tundliku muusikuna, kuid tegelenud ka kirjutamisega, ta on teinud kaastööd Postimehele, ERR Kultuurile, ajakirjale Sensa ja Eesti Naine. Hedvig on kirjutanud ka kaks raamatut - dokumentaalne traagiline lugu näitlejannast vanaemast, "Jutustamata lugu. Ellen Kaarma." (2012) ning isiklik, maa- ning artistielu päevik, "Kirju mandrilt" (2016). Loe artikleid (144)