Meediaülevaade: naabrid räägivad. 31.12.22

“Naabrid räägivad” on rubriik, mis käsitleb paar korda kuus lähimate naaberriikide (Soome, Rootsi, Läti, Venemaa) meedias kajastamist leidnud teemasid, mis võivad ka Eesti lugejale huvi pakkuda.

Soome

Ahvenamaalased valmistuvad end sõjaohu korral kaitsma

Kui seaduse järgi on Ahvenamaa poliitiliselt neutraalne, tervenisti demilitariseeritud ning sealsed elanikud on vabastatud Soome kaitseväkke võtmisest, siis sõda Ukrainas on üldist õhkkonda ja suhtumist riigikaitsesse tohutult muutnud. Sügisel asutati Ahvenamaal uus reservväelaste ühendus, millele on rohelise tule andnud nii Soome reservväelaste ühendus (ehk nende kaitseliit) kui ka kaitsevägi. Loe edasi: Helsingin Sanomat

Ain Hinsberg

Ain Hinsberg on Pärnust pärit turismimajanduse asjatundja, kes on külalislahkusmajandust uurinud ja kogu Läänemere regioonis edendanud viimased 25 aastat. Külalislahkusmajandus tegevusvaldkonnana on riigi majandusele olulise mõjuga nähtus, mis eeldab valdkonnas tegutsejatelt regulaarset kursisolekut naaberriikide elanike jaoks oluliste teemadega, aga ka analüüsima Eesti kuvandit naabrite vaatenurgast. Loe artikleid (165)