Kadri Kroon: Veneetsia & subliimsed joogid

Foto: Venice-tourisme.com

Toskaana ristipõiki läbitud? Pakun välja Veneetsia kui veinireisi sihtkoha, mis kombineerib unustamatu linnapuhkuse ja linnaga seotud subliimsed joogid. Mine mis aastaajal tahad, ikka on põnev ja avastusrohke.

Veneetsia & Prosecco

Veneetsia avaneb iga kord uues kuues. Korra elus tuleb ära käia kunstibiennaalil, Veneetsia filmifestivalil, ajalooliste paatide regatil või karnevalil. Suvi on mõistagi kõige rahvamassirohkem. Kui sammuke turistitrajektoorilt eemale astuda, võid tunda end täitsa kohalikuna ja üldsegi mitte inimjugade keskel kulgeva täpikesena.

Ringi konnates võib sattuda maailma esimesse getosse, linnaossa, kuhu 16. sajandi keskel linnavalitseja kõik juudid lasi koondada. Hoopis teistsuguse tundega kvartalis jidišikeelsete siltide vahel orienteerudes tasub külastada Gam Gam kosherrestot ja proovida kindlasti nende hummust ja falafeli. Aegade vältel on juudiköögile veidi Itaalia hõngu juurde pookunud, ent kohalike kikerherneste maitse ja teostus imeline.

Kadri Kroon

Kadri Kroon

Kadri Kroon on paadunud foodie, andunud veinifänn ja tulihingeline reisihull, kellele meeldib kogeda ehedaid hetki puhtast uudishimust elu ja maailma vastu. Tema soovituste järgi suurlinnades seigeldes on reisielamus garanteeritud. Kadri on Edasi toidu-, veini- ja reisirubriigi toimetaja. Loe artikleid (40)