Valter Soosalu: kui on soov üle piiri minna, siis esimene soovitus on kõigele jah öelda

Valter Soosalu. Foto: Scanpix

Sel aastal 30-aastaseks saanud Valter Soosalu on muusikalises mõttes tallanud aastatega koori- ja rockmuusikaradu, teinud juba läbi nii arutu tõmblemise perioode kui jõudnud mingitele arusaamadele. 17. detsembril toimub Alexela Kontserdimajas tema sünnipäevakontsert, kus astuvad üles nii Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor, Valter’s Harpejji Band ja rock-bänd Põhja Konn, kellega antakse sissevaade Valteri praegusesse loometegevusse. Kontserdi teises pooles viiakse ellu Valteri pikaaegne unistus jagada lava koos Soome vingeima bändi Saimaa ja Pärnu linnaorkestriga. “Haige värk,” kommenteerib 17. detsembri kontserti selle kunstiline juht ja sünnipäevalaps ise. Valter Soosaluga vestles Brent Pere.

Valter, kas tuli suurusehullus peale, et pidi 30. sünnipäeva puhul Alexela kontserdimaja broneerima ja sinna üle saja muusiku kutsuma?

Jah. See on suurusehullus ja minu reaalsustaju on täiesti kadunud. Tegelikult Raul Vaigla rääkis, et Alo Mattiisen oli oma 29. sünnipäeva pidanud Linnahallis, nii et me võime rahulikult siin Alexelas oma väikest kontserti sussutada ega pea sellepärast üldse põdema. Eks ta ole kohati naljakalt võimas ettevõtmine ja see sünnipäeva-aspekt on pigem naljaga pooleks kontserdil juures. See ei ole selle asja tekkepõhjus ega toimumise eesmärk.