Peep Laja: mis nõu ma annaksin 40-aastaselt 30-aastasele iseendale

Illustratsioon: Shutterstock

Seda teksti kirjutades saan paari nädala pärast 40-aastaseks. Enda meelest sain ma 30 üsna hiljuti. Aga sellest on möödunud 10 aastat. Hakkasin kirja panema nõuandeid kolleegile, kes sai just 30, kuid mõistsin peagi, et need nõuanded on enamasti sellised, mida annaksin 30-aastasele iseendale, kirjutab digiturunduse ja internetiäri ekspert Peep Laja.

30-aastaseks saades ei olnud mul veel lapsi ja mu loodud ettevõte CXL oli lihtsalt kogemata tehtud kirjaviga. Sellest ajast alates on palju juhtunud. Kümne aasta jooksul võib ära elada terve elu. Ära raiska seda, vaid ehita.

1. Unista suuremalt, ole ambitsioonikam

Ma võtsin ohtralt riske, olin riskinud juba varastest 20ndatest peale (ettevõtjaks hakkasin 27-aastaselt), kuid ma ei julgenud unistada nii suurelt nagu praegu. Mu enda piiravad veendumused hoidsid mind kindlasti tagasi. Oleksin pidanud olema agressiivsem, oleksin pidanud rohkem endasse uskuma. Mul ei olnud küll enesekindlusest puudu, aga mu latt selle suhtes, milliste tulemustega oleksin rahul, oli seatud madalamale. Õnneks on nii, et süües kasvab isu.