Romet Vaino: jalutuskäigud mööda talvise looduse tuiksooni

Talvine kaasik. Foto: Romet Vaino

Ela rohkem nagu inimene ja vähem nagu jumal, arutleb Romet Vaino. Selle asemel, et mõelda “küll kunagi jõuan sellega ka tegeleda”, mõtle hoopis, et ühel hetkel homset enam ei tule. See kannustab otsima oma ellu tähenduslikkust ja tooma olulised otsused tulevikust olevikku.

Artiklit saab soovi korral kuulata (8min), link artikli lõpus, teksti loeb loo autor Romet Vaino.

Varajane lumi on pea peale pööranud aasta pimedaima aja looduskogemused. Selle asemel, et rühkida süngetel uduvihmastel maastikel läbi vee ja muda, saadab mind hoopis krudisev valge lumi. Hoolimata lühikestest päevadest on tunne kuidagi helge. Tunnen isegi, et hingeliselt on tehtud mulle mingisugune allahindlus. Ei tea, millega selle küll ära teenisin. Või olen sisemiselt jõudnud täiesti uuele tasandile ja suudan ka pimedast ajast leida meelerõõmu? Ilmselt natuke mõlemat.

Romet Vaino

Romet Vaino kulgeb viiel meelel läbi nelja aastaaja üle kodumaa maastike. Selline teadlik looduses liikumine pakub suurel hulgal märkamisi nii inimpsüühika kui looduse enda kohta. Tema igakuine kolumn pakubki vahetuid emotsioone ja mõtteid loodusest ning käib ühte sammu loodusliku aastaringiga. Loe artikleid (62)