Teatriarvustus. Karin Allik: maskid maha ja teatrisse. “Linda vista” Endlas

Linda Vista, Endla Teater. Foto: Priit Loog

„Linda Vista“ on meeldivalt nüüdisaegne, kujutades dünaamikat erinevates heteroseksuaalsetes paarisuhetes (aga ka nende eel ja järel) ning juhtides tähelepanu toksilistele mõtte- ja käitumismustritele, millele on liiga kaua läbi sõrmede vaadatud, kirjutab teatrikriitik Karin Allik. Arvestades peategelase vaimset olukorda, jookseb lavastusest õrna joonena läbi ka meeste vaimse tervise teema.

Lavastus “Linda Vista”. Autor Tracy Letts, tõlkija Triin Sinissaar, lavastaja, kunstnik ja muusikaline kujundaja Andres Noormets. Näitlejad Ago Anderson, Meelis Rämmeld, Märt Avandi, Liis Karpov, Jane Napp, Carita Vaikjärv ja Kadri Rämmeld. Endla teater, esietendus 19. novembril 2023.

Rahvusvahelisel meestepäeval, 19. novembril vaatas Endla teatrimaja seinalt Pärnu keskväljaku poole kaks meest. Kui fassaadi vasakult küljelt jälgis lumetuisus sagimist Ago Andersoni mängitud Ratas, siis paremal lamas keset roosiõisi rahulolev Norman Jan Uuspõllu kehastuses. Kaks kõrvuti seisvat plakatit kutsusid kohe kõrvutama ka kahte teost, Andres Noormetsa uuslavastust „Linda Vista“ ja Ingomar Vihmari „Norman Vallutajat“, mis samuti sel sügisel Endlas esietendus. Ehkki mõlemaid tutvustab teater komöödia sildi all, pakub „Linda Vista“ rohkem valusat mõtteainet kui naeru – „Norman Vallutajaga“ on vastupidi.

Karin Allik

Karin Allik on teatrikriitik. Õpib Tartu Ülikoolis teatriteadust. 2020 nimetati ta Tartu Kultuurikandjaks aasta kultuurikajastaja kategoorias. Loe artikleid (12)