Vestlusring raamatukogudest: toimiv raamatukoguvõrk on heaoluühiskonna märk. Heaoluühiskond tähendab aga ühiskonna sidusust

Janne Andresoo ja Liina Valdre. Foto: Aron Urb

Uurisime tänavuse raamatukogude teema-aasta lõpupoole, kuidas on õnnestunud tuua inimesi raamatukokku ja kus on nende hubaste majade koht digiajastul. Kaasautor Iiris Viirpalu vestles Eesti Rahvusraamatukogu direktori Janne Andresooga ning teema-aasta projektijuhi Liina Valdrega ka raamatukogude rollist ja arengust ning poleemikat tekitanud laenutushüvitistest. Samuti tuli juttu sellest, kuidas meelitada lugema kirjanduskaugeid inimesi üha heitlikumat tähelepanu ja keskendumisvõimet soosival digiajastul.

Millisena näete raamatukogude kohta ja rolli tänases Eestis?

Janne Andresoo: Raamatukogunduse roll on Eestis kasvamas ja raamatukogude tegevus hakkab üha rohkem välja paistma. Kuid mulle tundub, et vaatamata tõusvale külastuste arvule ei jõua veel paljud raamatukogudesse. Sellega tuleb tegelda, et raamatukogud tõmbaksid ligi kõiki inimesi. On uhke öelda, et raamatukogud on kogu aeg olnud tähtsal kohal. 871 raamatukogu üle Eesti moodustavad tugeva võrgustiku, mis annab elujõudu Eesti kultuurile.

Iiris Viirpalu

Iiris Viirpalu on lõpetanud semiootika ja kultuuriteooria magistri ning tegutsenud aastaid nii kultuurikorraldaja kui ka vabakutselise kriitikuna. Ta on kirjutanud arvustusi, arvamusartikleid ja teinud intervjuusid kultuuriväljaannetele. Iiris on Edasi kultuurirubriigi kaasautor. Loe artikleid (51)