Ott Lumi: maailmavaade – probleem, väljakutse või hädavajalikkus?

Ott Lumi. I Foto: erakogu

Väärtuslik poliitika on alati maailmavaatest laetud, aga see ei peaks tähendama seda, et osapooled jõuavad nende positsioonide vastandamisel välja hullumeelsusteni.

Hetkel Eestis oleme tunnistajaks järjekordse valitsuskoalitsiooni sünnile. Mulle näib, et vahelduseks oleme saanud, vähemalt akustiliselt poliitilise koalitsiooni, kellele pole jäetud ajalist ruumi tegelda niisama haldusega. Seega, paradoksaalselt, vähemalt avaliku kommunikatsiooni mõttes, oli selle koalitsiooni sünd (selles valimistsüklis juba kolmas), heas mõttes poliitiliselt laetud, täis poliitilisi eesmärke, mida pidi väljendama kokkupressitud ajaraamis. Võiks isegi öelda, et õhus oli tunda „maailmavaateid“.

Reformierakond oli see osapool, kelle roll on hoida silma peal eelarve tasakaalul, nagu see peaks olema kohane ühele paremliberaalse maailmavaatega erakonnale. Nemad on selles koosluses hoidja erakond.

Ott Lumi

Ott Lumi on Pan-Balti valitsussuhete- ja kommunikatsiooni ettevõtte META partner. Varasemalt olnud ka Riigikogu liige. Viimase 10 aasta jooksul on ta nõustanud erineva profiiliga ettevõtteid, alates tööstusest lõpetades transpordiga. Tema hobi on riigi- ja poliitikateadused, ta on Tallinna Ülikooli doktorant. Loe artikleid (17)