Veinitarkus. Kuidas mõista veinile antud medaleid ja punkte

Foto: Shutterstock

Veinide hindamisest, peamistest standarditest ning sellest, kuidas erinevate hinnangute vahel orieneeruda. Mille alusel veine valida?

Artikli autorid on Edasi toidu- ja veinirubriigi toimetaja Kadri Kroon ning sommeljee ja veiniekspert, Baltikumi parima noorsommeljee tiitliga pärjatud Kevin Lilleleht.

Veinidele antakse punkte, medaleid, tähti, klaase, märke ning sildistatakse ja hinnatakse neid veel kümnel eri moel. Eesmärgiks on veini ostmine tavatarbija jaoks lihtsamaks teha, aga ometigi on tekkinud olukord veel keerulisem. Tarbija seisab dilemma ees – millise märgi järgi täna veini valida. Viimati, kui ostetud veinipudel oli rohkelt medalitega ehitud, ei tahtnud vein ise millegipärast kuidagi alla minna…

Kadri Kroon

Kadri Kroon on paadunud foodie, andunud veinifänn ja tulihingeline reisihull, kellele meeldib kogeda ehedaid hetki puhtast uudishimust elu ja maailma vastu. Tema soovituste järgi suurlinnades seigeldes on reisielamus garanteeritud. Kadri on Edasi toidu-, veini- ja reisirubriigi toimetaja. Loe artikleid (87)