Podcast “Tähenduse teejuhid”. Marina Paula Eberth ja Peep Vain: hing tuleks uuesti au sisse tõsta. “Ralph Metzner – alkeemik”

Seekordne Hardo Pajula juhitud vestlusring on pühendatud saksa juurtega USA psühholoogile Ralph Metznerile, täpsemalt tema raamatule “Alkeemiline kaemus”. Stuudios olid raamatu tõlkija Peep Vain ja Holistika Instituudi rajaja ja juht Marina Paula Eberth. Räägiti Ralph Metzneri isikust, taustast ning tema peamistest õpetustest.

Ralph Metzner (PhD) on teadvuse ning selle transformatsioonide uurimise tunnustatud pioneer. Ta on psühhoterapeut ning California Integraaluuringute Instituudi emeriitprofessor. Metzner alustas oma uuringuid koos Timothy Leary ning Richard Alpertiga, osaledes 1960ndate aastate Harvardi psühhedeelikumide uuringus, mille üheks väljundiks oli raamat The Psychedelic Experience („Psühhedeelne kogemus”). Nüüdseks on ta tegelenud ligi pool sajandit teadvuse ning selle erinevate seisundite teaduslike uuringute, aga ka psühhoteraapia, šamanistliku praktika, joogapraktika ja õpetamisega.

“Käesolev raamat on nende muljetavaldavate isiklike kogemuste destillaat, milles Metzner kirjeldab šamanismi, jooga ning alkeemiliste distsipliinide sünteesist loodud meetodit – alkeemilist kaemust. See sisaldab füüsilise, psüühilise ning vaimse transformeerumise õpetusi ning harjutusi, mille aluseks on inimese enese sisemistest tarkuseallikatest pärinevate ressursside kasutamine vaimsete uuringute, tervenemise ning enesearengu eesmärkidel.”

NB! Saade algab 16.05 minutist

“Tähenduse teejuhid” on Edmund Burke’i Seltsi saatesari, kus otsitakse kasvava ühiskondliku ärrituvuse põhjuseid. Saatejuht Hardo Pajula vestleb inimestega, kellest ta lugu peab, ja asjadest, mis talle korda lähevad.