Pidu, milleks kleiti tehakse terve aasta

Marika Arro küsib pruudi käest esimese asjana seda, kus pulm toimub - üksikule laiule, mõisahoonesse ja renoveeritud tehasehoonesse sobivad väga erinevad kleidid. Foto: Helena Kukk

Kui neil, kes pulmades on külalise rollis, sai peohooaeg äsja läbi, siis moemajades see sügiseti just algab. Järgmisel suvel pulmapidu planeerivad pruudid hakkavad nüüd kleite tellima ja moeloojate arvates on aasta nii erilise kleidi tegemiseks täiesti mõistlik aeg.

Artikkel on esmalt ilmunud Edasi paberajakirja juubelinumbris, mis on saadaval suuremates lehekioskites. Kõiki seniseid pabernumbreid saab osta ka digiajakirjana.

Moeloojad Lilli Jahilo, Hanna Korsar ja kleidimeister Marika Arro on harjunud sellega, et esimeste sügisvihmade ajal tuleb mõtlema hakata järgmise suve pidudele. Just siis võtavad pruutpaarid nendega reeglina esimest korda ühendust. Koht ja sageli ka fotograaf – head pulmafotograafi peab tihtipeale isegi rohkem kui aasta ette broneerima – on neil selleks ajaks tavaliselt juba selged, mis viib kleidi loomisele juba sammukese lähemale. On suur vahe, kas teha pruutkleiti peole, mis peetakse heinaküünis või mõisa peahoones. Eestis ongi suvised pulmapeod populaarsed praktilisel põhjusel, et siis saab neid pidada väljas ja kutsuda rohkem külalisi – pulmadeks sobivaid paiku, kus siseruumidesse mahuks üle 80 inimese, on väga raske leida.

Silvia Pärmann

Silvia Pärmann on Edasi toimetaja, fotograaf ja ajakirjanik, kes on viimased kümme aastat toimetanud mitut arhitektuurile, disainile või moele keskenduvat ajakirja. Loe artikleid (178)