Mart Kase: pidu maal

Foto: Mart Kase.

Mis asi on pidu? Mis asi on maaelu? Juba nende kahe küsimuse üle jauramisega võib täita kogu Arvamusfestivali programmi. Nii ma ei hakka mitte midagi üldistama, ma räägin järgnevalt ainult meie juures viimasel ajal toimunud pidudest.

Artikkel on esmalt ilmunud Edasi paberajakirja juubelinumbris, mis on saadaval suuremates lehekioskites. Kõiki seniseid pabernumbreid saab osta ka digiajakirjana.

Pidu tähendab üldjuhul millegi organiseerimist. Viimase kuu aja jooksul on me hoovi peal olnud kaks sellist projekti. Avatud talude päeva avasündmus toimus meie juures 24. juulil ning täna, 15. augustil, lõppesid me juures sõpradega traditsioonilised Kalde talu talgud. Avatud talude päeva avamine oli kena taluelu pressiüritus ning korraldamist ja närveldamist oli sellega üksjagu. Aga saime selle päevase peo tehtud. Külaliste kõhud said head värsket toitu täis ning ka minister toitis lutipudelist kitsetalle nimega Kepsutaja.

Mart Kase

Mart Kase elab Valgamaal Karula vallas Kaagjärve külas ning kasvatab oma talus kitsi. Mart on eelnevalt pealinnas töötanud nii teatris kui reklaamiagentuuris, nüüd lihtsalt vajas elu uut väljakutset. Mart kirjutab Edasile, kuidas paistab Eesti elu väljaspool Tallinnat. Mardi taluelust räägib blogi www.metsikelu.ee/blogi. Loe artikleid (138)