Mood. Kontorisse tagasi pöördujad otsivad tasakaalu mugavuse ja asjalikkuse vahel

Hübriidtöö on tekitamas hübriidgarderoobe, milles olevad rõivad sobivad töötamiseks nii kodus diivanil kui kontorilaua taga. Fotol Eve Hansoni kleit. Foto: Johann Kööp.

Paljud kontoriinimesed, kelle jaoks kaugtöö sujuvalt suvepuhkuseks üle läks, asutavad end nüüd sel aastal esimest korda kontorisse minema. Selleks sobivaid rõivaid otsides üritavad nad luua garderoobi, milles asjalikkuse kõrval säiliks ikkagi suur annus kodust mugavust.

Kontorirõivaste valikut vaadatakse nüüd täiesti uue pilguga. Eriti teevad seda need mehed, kes kandsid varem sageli tööl ülikonda. Kas nad loobuvad vahepeal nii armsaks saanud dressidest ja pusadest ning pressivad rõõmuga ülikonnapükstesse teravad viigid? Või on see kõik lootusetult unustatud?

Hübriidtööd – osa tööajast veedetakse kontoris ja osa kodus – peab järjest enam ettevõtteid võimalikuks ja isegi mõistlikuks veel mitte täiesti lõppenud pandeemia tingimustes. Kaubamaja kontorirõivaste tavasid hinnatakse uuesti, eriti meeste seas, kes kandsid sageli tööülikondi. Kaubamaja AS moevaldkonna kaubandusjuht Kätlin Häninen, moeloojad Hanna Korsar ja Eve Hanson räägivad, milliseks tundub kujunevat kunagiste kontoriinimeste hübriidgarderoob.

Silvia Pärmann

Silvia Pärmann on Edasi kaasautor, fotograaf ja ajakirjanik, kes on viimased kümme aastat toimetanud mitut arhitektuurile, disainile või moele keskenduvat ajakirja. Loe artikleid (223)