Mood. Neli Eesti brändi, mille suvekollektsioonid kestavad suvest kauem

Ennos seob ida-euroopaliku praktilisuse ja pariisitaridele omase elegantsuse rafineeritud tervikuks.


Kas igal hooajal on vaja uusi riideid? Eesti aeglase moe loojad ei vasta sellele küsimusele kategoorilise eitusega vaid kollektsioonidega, mis on kantavad mitmel hooajal – ja seda nii suvel kui talvel.

Ellen Richard äratab ja kisub lõhki

Ellen Richardi kollektsioonide hulgas on ikka olnud midagi, mis  esmakohtumisel hämmingut tekitab –  ühel tootel on auk varrukas, teisel on tooteinfosilt välja poole õmmeldud, kolmandal on kuskilt kinni seotud või ei-tea-kuidas teise tootega kokku traageldatud. Kindlasti pole aga ehmatus halb asi, vaid hoopis vastupidi, äratab üles nagu külm vesi hommikul või suplus Eesti merevees, peale mida on alati hea värske tunne.

Disainerite vanaisa Richardi riidekapist inspireeritud kollektsioon Ricks on ehk veel kõige äratavam ja augulisem, tõeline eestimaine kiskja, kuid mitte hunt, vaid kaljukass või punarebane, kelles on rohkem salapära ja väljapeetust kui veriseid hambaid. Tooted on mitmeti kantavad, pööratavad, seotavad nagu ikka Ellen Richardi loomingult oodata võib, küll aga pole bränd varem nii tugevalt oma juuri loomingusse visandanud. Sedapuhku aga oli traditsioonide ja lapsepõlve juurde tagasitulek disaineritele loogiline käik ja langes kokku nende tänavuse suve visiooniga.

Silvia Pärmann

Silvia Pärmann on Edasi kaasautor, fotograaf ja ajakirjanik, kes on viimased kümme aastat toimetanud mitut arhitektuurile, disainile või moele keskenduvat ajakirja. Loe artikleid (241)