Keiser Karl. 9 hetke, mis muutsid Lagerfeldi unustamatuks moelegendiks

Autoportree. Karl Lagerfeld.

Karl Lagerfeld. 65 aastat maailma moepildis figureerinud mehe lahkumine tundub isegi natuke uskumatu – ta oli ju alati olemas, igal kümnendil, iga trendi ajal. Ja ehkki viimastel kümnenditel pakkusid tema loomingust suurematki kõneainet Lagerfeldi väga radikaalsed väljaütlemised, veel radikaalsem dieet ning eralennukiga ringi kihutav kass, on Lagerfeldi pärand selline, et moemaailmast ei lahku ta veel niipea.

Vahendame moepiibli Vogue ja The Guardiani  koostatud ülevaateid Karl Lagerfeldi 85 aasta pikkuseks kujunenud elu ja peaaegu sama pika karjääri võtmemomentidest.

1954: Woolmarki auhind

Hamburgis sündinud Karl Lagerfeld kolis juba teismelisena Pariisi. Ja ehkki tal ei olnud moealast haridust, võitis ta tol ajal üliolulise Woolmarki auhinna parima mantli eest. Ta oli 21-aastane. Lagerfeldi rivaal Yves Saint Laurent oli ennast selleks ajaks juba moepildile saanud ja võitis parima kleidi kategooria, seda vaid 18-aastaselt. Mehed jäid suurteks sõpradeks ja rivaalideks nii töös kui armastuses kogu eluks. Võit tõi töökoha Pierre Balmaini juures, kus ta lõi filmikostüüme ja riietas staare nagu näiteks Sophia Loren.

Silvia Pärmann

Silvia Pärmann on Edasi kaasautor, fotograaf ja ajakirjanik, kes on viimased kümme aastat toimetanud mitut arhitektuurile, disainile või moele keskenduvat ajakirja. Loe artikleid (241)