Raivo Vare: Edasi on ajakirjandus targa inimese jaoks. “Edasi on ka minu mõte”

Raivo Vare.

Juulist detsembrini ilmub Edasi veergudel meie kirjastuse 5. sünnipäeva puhul lühiintervjuude sari “Edasi on ka minu mõte”, kus uurime oma kaasautoritelt, lugejatelt, toetajatelt ja sõpradelt, mida nad Edasi juures väärtustavad. Raivo Vare on Edasi kaasautor ja nõukoja liige.

Mis on sinu esimene mälestus Edasiga seoses ja kuidas vaatad meie toimetamiste peale täna? Mis on muutunud?

See oli, Janeck, sinu areldi otsepöördumine minu poole, kas ma oleks huvitatud kaasa lööma. Peamiseks tõmbefaktoriks sai mulle kui massmeedia pealiskaudsusest väsinud inimesele koheselt sinu üleskiidetud slow reading‘u põhimõte väljaande alusena. See on säilinud tänaseni. Vaid autorite kvaliteet ja teemade haare on kogu aeg aina paremaks läinud!

Kantar Emori uuringust “Meediabrändid 2020” selgub, et lugejate meelest on Edasi tugevuseks eristumine peavoolust ja teistest väljaannetest. Kas sa oled selle järeldusega päri ja kui, siis kuidas sina seda tõlgendad, milles see eristumine seisneb/väljendub ja mis rolli sa Edasil Eesti ajakirjandusmaastikul näed?

Mõttega ja süvendatud informatiivsusega tekstide lugemine on olemuslikult mulle sobivam ja hariv pealekauba. See ongi peamine eristav asjaolu. Ja peamine roll meie pealiskaudsusest nõretaval meediamaastikul. Ajakirjandus targa inimese jaoks.

Edasi üks lubadusi lugejatele on teha ajakirja, mille artikleid on ka hiljem kasulik ja põnev lugeda. Soovita palun 3 lugu, mida võiks uuesti üle lugeda ja miks.

Häid lugusid on siin nii palju, et parem sirvigu igaüks ise. Aga näiteks need kolm:

Kadri Liik: Bideni ettekujutus Venemaast on väga adekvaatne: see lugu selgitab meie elu lähimad aastad rahvusvaheliselt määrava suhte tagamaid lihtsalt ja optimistlikult.

Viljar Arakase ja Sten Tamkivi vestlus: uus ja vana majandus – kuidas nad teineteisest aru saavad ja millest nad aru ei saa:  see lugu selgitab kahe meie noorema põlve juhtettevõtja dialoogis hästi meie aja majanduse väljakutseid ja võimalusi.

Armin Kõomägi: enim inspireerib keskpärasus: tunnen pisut Arminit – ta lihtsalt meeldib mulle ja tal on vahvad, vahel paradoksaalsed mõtted. Hariv.

Sa oled väga hästi kursis maailmapoliitika ja -majanduse arengutega, see on sinu huvi ja eriala. Ebastabiilsust on igas sektoris ja maailmanurgas tänapäeval palju, aga ma küsiksin hoopis nii, et milliseid positiivseid arenguid sa kõige selle kõrval näed toimumas?

Peamine on see, et elu ei seisa paigal ja maailm areneb. Seda mõtestades ja ära kasutades on alati võimalusi. Samas jooksvad tagasilöögid on alati võimalikud. Ja mis siis? ELU LÄHEB IKKA EDASI!

Mida ma ei küsinud, aga millele sa oleksid tahtnud vastata?

Kas väikestel on tänases maailmas üldse lootust? Lootust on kõigil. Paindlikel, ettenägelikel ja tarkadel väikestel isegi enam kui suurtel ja kohmakatel…Eeldab muidugi väikestelt adekvaatset enesehinnagut.

***

3 võimalust luua uut väärtust ja aidata saada Edasil tugevamaks

Hea lugeja! Kutsume Sind hakkama tellijaks. Püsitellijana aitad luua ajakirja, mis on Eestis puudu, ning teed palju head isegi siis, kui Sa ise ei jõua iga päev lugeda. Rahulik ja inspireeriv keskkond ei teki iseenesest ning see vajab püsivat hoolt. Võid mõelda ka nii, et Edasi on osa Sinu heategevuskäitumisest parema keskkonna ja ajakirjanduse nimel.

Hea asutaja, ettevõtte juht, turundusjuht! Turunduskoostöö suurtest meediamajadest sõltumatu, väikese, aga visa kirjastusega võib olla osa Sinu ettevõtte tööandja brändi arendamisest ning tugev sõnum ka tarbijatele, mille eest Sinu ettevõte seisab ja millele kaasa soovib aidata. Edasi hoiak on ettevõtlik ja eluterve, meie lugejatele läheb korda hooliv ja jätkusuutlik Eesti. Võta ühendust ning leiame sobiva koostöövormi. 

Hea filantroop! Edasi eesmärk on teha Eesti parimat kvaliteetajakirja. Pühendume ise 100%, aga vajame ajakirja elujõuliseks muutmisel veel natuke abi. Kui Sulle on oluline valikukriteerium see, et toetatav algatus looks uut väärtust kogu ühiskonnale ja oleks tore, kui saaksid selle mõju ka ise igapäevaselt hinnata, siis ajakiri Edasi on suurepärane võimalus. Anna meile hoogu ja aita saada tugevamaks (rekvisiidid leiab siit). Iga toetaja panus läheb sisuloome kvaliteedi parandamiseks. Kui vajad otsustamiseks lisainfot, siis võta palun ühendust: janeck.uibo@edasi.org.

Edasi kohta saab rohkem lugeda siit ja siit (PDF).

***

“Edasi on ka minu mõte” on ajakirja Edasi 5. sünnipäeva puhul ilmuv lühiintervjuude sari, kus uurime oma kaasautoritelt, lugejatelt, toetajatelt ja sõpradelt, mida nad Edasi juures väärtustavad. Edasi sünnipäev on 21. septembril.

Janeck Uibo

Janeck Uibo on Edasi.org asutaja ja peatoimetaja. Loe artikleid (268)