Triin Katariina Tammert: pikk nädalalõpp Võrus

Võru keskväljak. Foto: Shutterstock.

Kas teadsite, et Võru on olnud kunagi nii Eesti kui ka Läti pealinn? Kagu-Eesti kalliskivi Võru särab kõige eredamalt suvel, aga pakub avastamisrõõmu igal aastaajal. Loo autor Triin Katariina Tammert on Võrus elav kirjanik ja ajakirjanik.

Võru on suurepärane sihtkoht sel kuumal suvel, kui põhjaranniku randades kipub veetemperatuur raudkülmalt alla kümne jääma. Lõunaeestlastel on pigem vastupidine mure, +25…+28 kraadi soe vesi ei ole enam väga värskendav. Õnneks leidub siin järvekesi iga künka taga ja mõnest allikaterohkemast võib ka jahedama supluskogemuse leida.

Võru võludest saabki kõige paremini aimu Tamula järve äärest alustades. Rannapromenaad teeb silmad ette ka mõne merelinna promenaadile ja kohalikud armastavad seda väga: siin käiakse ujumas, päevitamas, õhtuti istuvad nii noored kui ka vanad rannapromenaadi ääristavatel treppidel ja paadisildadel ning naudivad vaadet lummavale päikeseloojangule. Võib jalutada Roosisaare rippsillani, mis olla inspireeritud San Francisco Kuldvärava sillast või teha jalgsi või rattaga tiiru ümber Tamula järve – ring on kokku umbes 10 kilomeetrit pikk, tee põikab läbi ka märksa suurema Vagula järve äärest.