Hedvig Hanson: pikk nädalalõpp Viljandis

Viljandi on (üksildaste) unistajate paradiis. Foto: Hedvig Hanson.

Eesti väikelinnade, rannakülade nostalgilised võlud ja kuumarekordid meelitavad sel suvel puhkama kodumaal, kus oma Rivieradest ja Como järvedest puudust pole. Tutvustame juulikuus parimaid – ja ehk ka natuke peidetumaid – neist.

Enamik inimesi Eestis elab Tallinnas. Ja enamik neist tahab puhkuse ajaks sealt ikka ära. Muidugi, kui teil on oma maakoht, siis see on arvatavasti parim paik akude laadimiseks, aga kui teile meeldivad rahvarohked populaarsed kuurortlinnad nagu Pärnu või Haapsalu, Kuressaare, kus saab promeneerida, näidata end ja vaadata teisi, siis on see ka mõistetav.

Aga nüüd juba õige mitu aastat Viljandis elanud, võin ma kinnitada, et Viljandi on parim kooslus rahust ja samas piisavast kultuurielust, tegevustest ja kui soovite, võite ka promeneerida.

Hedvig Hanson

Hedvig Hanson on Edasi kaasautor. Tuntud peamiselt tundliku muusikuna, kuid viimastel aastatel tegelenud üha enam ka kirjutamisega, ta on teinud kaastööd Postimehele, ERR Kultuurile, ajakirjale Sensa. Kel huvi rohkem Hedvig Hansoni maaelu kohta teada saada, siis tema raamat “Kirju mandrilt” räägib suures osas just aastaringist maal, tegevustest ja tundmustest, kergustest ja raskustest, mis maaeluga seotud. Loe artikleid (90)